Domov»Niečo malé na zjedenie»Banánovo mangový puding pre vitariánov

Banánovo mangový puding pre vitariánov

0
zdielaní
Pinterest Google+

Ak nezvyknete ráno jedávať výdatné raňajky, potom máme niečo práve pre vás. Vitariánsky banánovo mangový puding, ktorý ráno pomôže naštartovať telo raketovým tempom a zároveň dáva pocit ľahkého žalúdka, čiže po štvrťhodinke si pokojne zabehnúť rannú dávku kilometrov. 

Na banánovo mangový puding vitariánov budeme potrebovať:

  • 50g olúpaných natural mandlí
  • 2 zrelé banány
  • 1 zrelé mango

Pri príprave pudingu si najprv musíme pripraviť mandle, ktoré musíme na zhruba 2 hodiny namočiť do vody, aby nám pekne zmäkli. Keď máme mandle mäkké, tak si ich precedíme a vodu si odložíme napríklad na neskôr, na výrobu mandľového mlieka. Vezmeme si banány, ktoré sú ušúpeme a rovnako mango, ktoré ošúpeme a zbavíme kôstky. Ak nemáme čerstvé mango môžeme použiť aj sušené, ktoré dáme na zhruba 3 až 4 hodiny do vlažnej vody aby nám zmäklo. Následne si dáme všetko dokopy do mixéra a poriadne rozmixujeme do krémovej kaše. Keď chceme môžeme zmes ešte ochutiť mletou škoricou alebo kakaovým práškom, ale nie je to potrebné, lebo náš banánovo mangový puding je v podstate hotový.

Banánovo mangový puding servírujeme čerstvý, dozdobený lístkom čerstvej mäty, prípadne dekoratívne dozdobený trochou kakaového prášku